KONKURSY

Zmaluj coś na urodziny Bytomia - ogłaszamy konkurs na projekt muralu.

W tym roku mija 770 lat od nadania Bytomiowi praw miejskich. Z tej okazji ogłaszamy konkurs na stworzenie muralu, który ozdobi elewację kamienicy przy ul. Witczaka 42 i tym samym upamiętni jubileuszowe obchody. Prace konkursowe można zgłaszać do 26 kwietnia.
Artyści - amatorzy i profesjonaliści, studenci i absolwenci uczelni plastycznych z całej Polski powalczą o nagrodę w wysokości 10 tys. zł za stworzenie projektu muralu nawiązującego do jubileuszu. Najlepsze prace uwzględniające charakter przestrzeni i kontekst architektoniczny miejsca, powalczą w internetowym głosowaniu o możliwość realizacji na prawie 14-metrowej południowej elewacji oficyny przy ul. Witczaka 42.


do 26 kwietnia 2024

więcej

X Międzynarodowe Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego "Twórczo dla praw człowieka"

Fundacja na rzecz Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu zaprasza artystów do udziału w konkursie "X Międzynarodowe Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego" organizowanym pod hasłem "Twórczo dla praw człowieka".
Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


do 20 maja 2024

więcej

IV Ogólnopolski Konkurs Grafiki Artystycznej GRAFITEKA 2024

Celem Konkursu jest przegląd i prezentacja najnowszych osiągnięć w dziedzinie grafiki artystycznej, aktywizacja środowiska grafików oraz promowanie polskiej sztuki na terenie kraju i za granicą. Konkurs ma charakter otwarty, adresowany jest do wszystkich absolwentów oraz studentów ostatnich lat studiów magisterskich wyższych uczelni artystycznych oraz do członków ZPAP, zwanych dalej Uczestnikami. Przedmiotem Konkursu są tylko i wyłącznie prace z dziedziny grafiki artystycznej.
Każdy Uczestnik ma prawo zgłosić na Konkurs nie więcej niż trzy prace w dowolnej technice graficznej, powstałe w latach 2022-2024, będące jego własnością.

Organizator przewiduje przyznanie następujących nagród i wyróżnień:
I miejsce w konkursie "Grafiteka 2024" - 10 000 PLN
II miejsce w konkursie "Grafiteka 2024" - 5 000 PLN
III miejsce w konkursie "Grafiteka 2024" - 2 000 PLN
3 wyróżnienia - po 1 000 PLN


do 16 września 2024

więcej