KONKURSY

Konkurs rzeźbiarski na projekt pomnika Tadeusza Wendy

Celem konkursu jest wybór najlepszego pod względem artystycznym projektu pomnika upamiętniającego postać głównego projektanta i budowniczego gdyńskiego portu.
Dla laureatów konkursu przewidziano następujące nagrody pieniężne:
I nagroda w wysokości 25.000,00 zł
II nagroda w wysokości 20.000,00 zł
III nagroda w wysokości 15.000,00 zł
Uczestnik, który otrzyma I nagrodę zostanie ponadto zaproszony do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na wykonanie prac rzeźbiarskich będących szczegółowym opracowaniem pracy konkursowej.

do 24 lipca 2017

więcej

Konkurs na plakat – Dni Zielonej Góry WINOBRANIE 2017

Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego Związku Polskich Artystów Plastyków i Zielonogórski Ośrodek Kultury zapraszają do udziału w konkursie na plakat Dni Zielonej Góry WINOBRANIE 2017.
Celem konkursu jest wyłonienie stojącego na wysokim poziomie artystycznym projektu plakatu, który będzie towarzyszył obchodom Dni Zielonej Góry Winobranie 2017.

do 28 lipca 2017

więcej

KOSCIUSZKO BICENTENARY - MIĘDZYNARODOWY KONKURS

Organizacja Kosciuszko Heritage Inc. z siedzibą w Sydney, wespół z Komitetem Kopca Kościuszki w Krakowie, The Kosciuszko Foundation w Nowym Jorku oraz Polską Fundacją Kościuszkowską w Warszawie ma zaszczyt ogłosić międzynarodowy konkurs w kategoriach muzyki, grafiki i literatury z okazji 200. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki. Prace laureatów będą eksponowane w Australii i innych krajach w czasie Roku Kościuszki proklamowanego przez Sejm i Senat Rzeczypospolitej i obchodzonego na świecie pod auspicjami UNESCO.
Celem konkursu jest zainteresowanie artystów różnych narodowości i ras Kościuszką - Przyjacielem Ludzkości.
Na zwycięzców konkursu czekają nagrody o łącznej wartości ponad 10 tysięcy dolarów australijskich.

do 31 lipca 2017

więcej

II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny KOLAŻ-ASAMBLAŻ – Olkusz 2017

Konkurs ma charakter otwarty. Mogą wziąć w nim udział artyści profesjonalni oraz studenci ostatniego roku wyższych magisterskich uczelni artystycznych oraz wyższych magisterskich uczelni o profilu artystycznym z całej Polski. Konkurs kierowany jest do artystów zamieszkałych na terenie Polski. Na konkurs przyjmowane będą prace w technice kolaż i asamblaż wykonane wciągu ostatnich dwóch lat, uprzednio nie publikowane, będące własnością autora. Prace nie mogą przekraczać wymiaru: dłuższy bok 50 cm.

do 10 października 2017

więcej