KONKURSY

XIII Biennale Grafiki – Poznań 2023

Organizatorem konkursu jest Katedra Grafiki Wydziału Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.W konkursie mogą wziąć udział twórcy z Polski i Ukrainy. Wiek uczestników: od 18 do 35 lat.
Tematem XIII Biennale Grafiki, które odbędzie się wiosną 2023 roku w Poznaniu, jest "Error" - zagadnienie, które w odniesieniu do sztuki krytykuje istniejącą do tej pory rzeczywistość jako wadliwą i niedoskonałą, proponując w zamian ulepszenia oraz przekształcenia w obrębie kultury i społeczeństwa.
Do konkursu można zgłaszać prace wykonane w dowolnej technice graficznej. Grafiki muszą być wykonane w latach 2021-2023.

do 15 lutego 2023

więcej

II Biennale Malarstwa "Lubelska Wiosna"

Organizatorami konkursu są Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Instytut Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie.
LUBELSKA WIOSNA jest konkursem malarskim o zasięgu ogólnopolskim, mającym na celu promowanie i wpieranie młodych artystów poruszających się w obszarze szeroko pojętego malarstwa, skierowanym dla osób do 35. roku życia - absolwentów kierunków artystycznych. W konkursie może wziąć udział osoba w wieku do 35 lat, która jest absolwentem kierunku artystycznego na dowolnej uczelni wyższej w Polsce.
Można zgłaszać prace malarskie wykonane w dowolnej technice. Wpisowe wynosi 100 zł. Pula nagród wynosi 100 tys. zł.

do 3 marca 2023

więcej

TRIENNALE POLSKIEGO RYSUNKU WSPÓŁCZESNEGO W LUBACZOWIE

Konkurs, organizowany jest przez Muzeum Kresów w Lubaczowie nieprzerwanie od 1993 r. Wydarzenie umożliwia śledzenie zjawisk zachodzących w polskiej sztuce współczesnej, stając się jednocześnie źródłem tworzenia lubaczowskiej kolekcji polskiego rysunku współczesnego, obrazującej przemiany tej dziedziny sztuki.
Konkurs ma charakter otwarty i jest skierowany do artystów profesjonalnych, posiadających obywatelstwo polskie, wyrażających swoją twórczość w technice rysunku.
Prace, maksymalnie trzy, wraz z wymaganymi załącznikami, można nadsyłać do 31 maja 2023 r. na adres Muzeum Kresów w Lubaczowie

do 31 maja 2023

więcej