KONKURSY

Konkurs na projekt i wykonanie muralu – Marian Rejewski

Konkurs skierowany jest do studentów lub absolwentów uczelni plastycznych w Polsce oraz artystów tworzących murale. Tematyką muralu jest postać wybitnego bydgoszczanina, polskiego matematyka i kryptologa, który w 1932 roku złamał szyfr Enigmy, najważniejszej maszyny szyfrującej używanej przez hitlerowskie Niemcy. Umożliwiło to odczytanie przez Brytyjczyków zaszyfrowanej korespondencji niemieckiej podczas II wojny światowej.

do 18 września 2017

więcej

KONFRONTACJE SZTUKI – WARSZAWA 2018 – rysunek, malarstwo, grafika, rzeźba

Koncepcja / Idea konkursu: W poszukiwaniu przestrzeni

Zamysłem autorów projektu jest konfrontacja najnowszych i najbardziej pojemnych idei sztuki obecnych w jej klasycznych dziedzinach: w rysunku i grafice, w malarstwie i rzeźbie. Konkurs łączy w sobie te cztery dyscypliny sztuki, co wyróżnia go na tle innych. Pomimo początku XXI wieku sztuka nie wymaga redefinicji, nie potrzebują tego zarówno rysunek, malarstwo, grafika czy rzeźba. Wartości trwałe pozostają nadal czymś najważniejszym. Klasycznie rozumiane dyscypliny sztuki prowadzą dialog ze współczesnością. Cały czas przemawiają jakością wniosków z konfrontacji przeszłości z teraźniejszością.

do 30 września 2017

więcej

II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny KOLAŻ-ASAMBLAŻ – Olkusz 2017

Konkurs ma charakter otwarty. Mogą wziąć w nim udział artyści profesjonalni oraz studenci ostatniego roku wyższych magisterskich uczelni artystycznych oraz wyższych magisterskich uczelni o profilu artystycznym z całej Polski. Konkurs kierowany jest do artystów zamieszkałych na terenie Polski. Na konkurs przyjmowane będą prace w technice kolaż i asamblaż wykonane wciągu ostatnich dwóch lat, uprzednio nie publikowane, będące własnością autora. Prace nie mogą przekraczać wymiaru: dłuższy bok 50 cm.

do 10 października 2017

więcej

Konkurs na projekt i wykonanie muralu – Bydgoszcz

Konkurs na projekt i wykonanie architektonicznego muralu podkreślającego i promującego historyczny i kulturowy charakter dzielnicy Bydgoszczy - Stary Fordon

do 30 listopada 2017

więcej

Projekt artystyczny „Terytorium” – Mulhouse 2018

Celem tego projektu jest konfrontacja poglądów jak największej liczby artystów z różnych krajów dotyczących pojęcia „terytorium”.

do 1 marca 2018

więcej