KONKURSY

Konkurs na jubileuszowy plakat cyrkowy

Warsztaty Kultury w Lublinie ogłaszają konkurs na projekt plakatu cyrkowego z okazji jubileuszu 10-lecia festiwalu Carnaval Sztukmistrzów. Celem konkursu jest wyłonienie stojącego na wysokim poziomie artystycznym projektu plakatu, który będzie stanowił plastyczną wizytówkę imprezy. W konkursie mogą wziąć udział artyści, projektanci, graficy, studenci uczelni artystycznych, wydziałów architektury oraz wydziałów i kierunków sztuk plastycznych, zespoły projektowe agencji reklamowych i studiów graficznych.
Zadaniem konkursowym jest przygotowanie projektu plakatu podejmującego tematykę cyrkową w nurcie idei nowego cyrku. Projekt musi zawierać tekst: Carnaval Sztukmistrzów 10 lat

do 10 lipca 2019

więcej

2. Ogólnopolski Konkurs Malarski "Moje Zakopane"

Do konkursu można zgłaszać obrazy wykonane w dowolnej technice malarskiej. Tematem prac powinny być Tatry i Zakopane. Każdy artysta może zgłosić maksymalnie trzy obrazy z lat 2017-2019.
Nagrody: Grand Prix: 5.000 zł oraz indywidualna wystawa w Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego w Zakopanem, II nagroda: 3.000 zł, III nagroda: 2.000 zł, 3 wyróżnienia honorowe

do 2 sierpnia 2019

więcej

OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA PROJEKT PLAKATU WINOBRANIOWEGO - DNI ZIELONEJ GÓRY - WINOBRANIE 2019

Celem konkursu jest wyłonienie stojącego na wysokim poziomie artystycznym projektu plakatu, który będzie towarzyszył obchodom Dni Zielonej Góry Winobranie 2019 i stanie się plastyczną wizytówką imprezy. Plakat powinien nawiązywać do winiarskiej tradycji i tożsamości Miasta.

do 9 sierpnia 2019

więcej

VIII KONKURS NA EKSLIBRIS im. KLEMENSA RACZAKA

Dyrektor Biblioteki Raczyńskich zaprasza do wzięcia udziału w VIII edycji Konkursu na ekslibris im. Klemensa Raczaka. Konkurs nosi imię Klemensa Raczaka, zmarłego w 2008 r. kolekcjonera i twórcy amatora księgoznaków. Przekazał on Bibliotece bogatą kolekcję blisko 30 000 znaków książkowych. Jego intencją było popularyzowanie ekslibrisów, czemu służyć miał ogłoszony po raz pierwszy w 1998 r. przez Bibliotekę Raczyńskich konkurs na ekslibris.

do 30 września 2019

więcej

IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Kolaż-Asamblaż 2019

Konkurs ma charakter otwarty. Mogą wziąć w nim udział artyści profesjonalni oraz studenci ostatniego roku wyższych magisterskich uczelni artystycznych oraz wyższych magisterskich uczelni o profilu artystycznym z całej Polski. Konkurs kierowany jest do artystów zamieszkałych na terenie Polski. Na konkurs przyjmowane będą prace w technice kolaż i asamblaż wykonane w ciągu ostatnich dwóch lat, uprzednio nie publikowane, będące własnością autora. Prace nie mogą przekraczać wymiaru: dłuższy bok 50 cm. Prosimy nie oprawiać prac w passe-partout.

do 30 września 2019

więcej