ARTYŚCI OKRĘGU ZIELONOGÓRSKIEGO ZPAP
powrót
Anna Wojewoda
Anna Wojewoda
ur. 1964

Kontakt:
tel. 669 995 262
e-mail: anka.wojewoda@wp.pl

Wykształcenie:
Malarstwo - Instytut Sztuk Wizualnych, Wydział Artystyczny, Uniwersytet Zielonogórski, dyplom w pracowni prof. Stanisława Kortyki 2013, Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych - Instytut Sztuki i Kultury Plastycznej, Wydział Artystyczny, WSP Zielona Góra 2001, Filologia Polska - WSP Zielona Góra 1992

Uprawiane dyscypliny sztuki:
Rysunek, malarstwo, kolaż, obiekty i instalacje (okazjonalnie), oraz życie...


Członek ZPAP od 2013 rokuMoje Życie - to najważniejsza dziedzina sztuki - świadome przeżywanie swojego istnienia, jakie by nie było, w każdym miejscu i w każdej chwili.

W nim jest malowanie, rysowanie, zestawianie elementów w przestrzeni, czy na papierze. W nim jest też śpiewanie, pisanie, granie różnych ról, obserwacja, niedokończone rozmowy o sztuce i istnieniu, niezliczone niezrealizowane plany i pragnienia, przyjaźń, miłość.

Patrzę na świat jak na nieskończone dzieło sztuki, przetwarzam w myślach swoje obserwacje, poszukuję sensu życia i tworzenia, i staram się poukładać te myśli, zamykając je w obrazach, rysunkach i kolażach - moich bardzo osobistych recartlingach.

Anna Wojewoda
Anna Wojewoda
Anna Wojewoda
 
Anna Wojewoda
Anna Wojewoda
Anna Wojewoda
 
Anna Wojewoda
Anna Wojewoda
Anna Wojewoda
 
Anna Wojewoda
Anna Wojewoda
Anna Wojewoda
 

Anna Wojewoda - Zielona Góra

Ukończyła malarstwo na Uniwersytecie Zielonogórskim w pracowni prof. Stanisława Kortyki, a także edukację artystyczną i filologię polską w WSP w Zielonej Górze (obecnie Uniwersytet Zielonogórski), oraz przyrodę.

Jest nauczycielem plastyki i przyrody, prowadzi warsztaty twórcze dla dzieci i dorosłych. Otrzymała nagrodę Instruktora Roku 1999 w dziedzinie upowszechniania plastyki Zielonogórskiego Ośrodka Kultury „Amfiteatr” i Nagrodę Prezydenta Miasta Zielona Góra w 2000 i 2015 r.

Komisarz wielu wystaw (m.in. poplenerowych w Przytoku), organizator Galerii 100 (Zielonogórski Amfiteatr), konkursów plastycznych dla młodzieży i dorosłych, juror konkursów malarskich, uczestnik aukcji charytatywnych. Należy do Okręgu Zielonogórskiego ZPAP.

Bierze udział w plenerach malarskich w Polsce i za granicą (Czechy), warsztatach, wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. w Zielonej Górze (Muzeum Ziemi Lubuskiej, Galeria Galera, BWA), Krakowie (Galeria krOpka), Gorzowie Wlkp. (BWA), Lublinie, Rzeszowie, Brzegu, Warszawie, Novym Meście i Czeskim Cieszynie.

Jej prace znajdują się w zbiorach instytucji i kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą.