ARTYŚCI OKRĘGU ZIELONOGÓRSKIEGO ZPAP
powrót
Tomasz Daiksler
Tomasz Daiksler
ur. 1980

Kontakt:
tel: 692 529 665
e-mail: daiks@o2.pl

Wykształcenie:
Absolwent Malarstwa Instytutu Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Zielonogórskim. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Stanisława Kortyki i asyst. ad. Jacka Dłużewskiego Aneks z fotografii w pracowni ad. Leszka Krutulskiego

Uprawiane dyscypliny sztuki:
malarstwo, rysunkek i fotografia

Członek ZPAP od 2007 r.

Tomasz Daiksler
Tomasz Daiksler
Tomasz Daiksler
 
Tomasz Daiksler
Tomasz Daiksler
Tomasz Daiksler
 
Tomasz Daiksler
Tomasz Daiksler
Tomasz Daiksler
 

Tematykę moich obrazów czerpię z codziennej obserwacji otoczenia i świata. Staram się pokazać w nich pewien fragment życia, uchwycony w nieokreślonym czasie, opowiedzieć historię na pozór banalną, pokazać miejsca z innego punktu widzenia, zależnego od światła, perspektywy oraz od zestawienia względem siebie przedmiotów i zjawisk codziennego życia. Chcę nawiązywać dialog z widzem poprzez odczucia.

Większość zamieszczonych tutaj obrazów pochodzi z cyklu "Podróż do obrazu z pokoju". Obrazy te są moją wędrówką do świata z obrazu z mojego rodzinnego domu. Przedstawiał on pejzaż z wiejskim domem, polem, strumykiem i brzozą. Od dziecka wpatrywałem się w niego godzinami, ponieważ pragnąłem choć na chwilę się tam znaleźć. Z upływem lat ta potrzeba nie wygasła, ale za to przyszedł pomysł jak mogę odrobinę doświadczyć tego miejsca i wrażeń z nim związanych. Odbyłem, więc czterodniową podróż do świata z obrazu. Moimi bohaterami są dzieci i koty. Dzieci symbolizują świat szczery, prawdziwy oraz beztroski, a koty niezależność i łączność z przyrodą, z jej akceptacją.

Tomasz Daiksler