WYSTAWY
BABY WARMIŃSKIE
malarstwo i rysunekwernisaż:
6 październik 2006
Galeria Pro arte
Galeria Pro arte
Galeria Pro arte
 
 

Jako 10 malarek osobnych i osobistych utworzyłyśmy nieformalną grupę artystyczną. Przez przypadek spotkałyśmy się w magicznym miejscu leśnowodnopowietrznym na Warmii - w Olsztynie. Każda z nas ma indywidualny bogaty dorobek twórczy, który pokazywałyśmy w kraju i za granicą. Malujemy ludzi, zwierzęta, akty, pejzaże - to, co każda z nas lubi najbardziej, nie narzucamy sobie żadnych ograniczeń - ile bab, tyle interpretacji sztuki. Mamy potrzebę wspólnego działania - od czasu do czasu urządzamy sabat czarownic i wiece bezpartyjnych wiedźm sztuki.

Twórczość i przyjaźń spowodowały zorganizowanie w roku 2003 wspólnej wystawy malarstwa pt. "Baby Warmińskie" w Galerii "Obora" w Głotowie. Ten udany debiut zaowocował zaproszeniami do innych galerii na terenie Polski. W roku 2004 miałyśmy wystawy w Galerii "Stary Ratusz" w Olsztynie i w Galerii "Art Galle" w Szczecinie, w roku 2005 pokazałyśmy collage pt. "Latawiec życia" w Galerii Jednego Obrazu w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie oraz przygotowałyśmy wystawy w Galerii STS w Sopocie i w Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu.


  Artystki biorące udział w wystawie:
 • Flżbieta Boniecka-Milowicz: absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego PWSSP w Gdańsku - dyplom w 1982 r. Uprawia malarstwo sztalugowe, rysunek i projektowanie wnętrz.
 • Elwira Iwaszczyszyn: absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego PWSSP w Gdańsku - dyplom 1981 r. Uprawia malarstwo sztalugowe, rysunek, projektowanie graficzne.
 • Małgorzata Kadelska: absolwentka Wydziału Malarstwa i Grafiki ASP w Gdańsku - dyplom w 1996 roku. Uprawia malarstwo sztalugowe, grafikę warsztatową, projektuje wnętrza i ogrody.
 • Joanna Milewicz: absolwentka Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie - dyplom w 1982 roku. Uprawia malarstwo sztalugowe, rysunek, scenografię, wzornictwo artystyczne, grafikę wydawniczą.
 • Ewa Plichta-Lubieniecka: absolwentka kierunku Grafiki na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu - dyplom w 1981 roku. Uprawia malarstwo sztalugowe, rysunek, grafikę wydawniczą.
 • Mirosława Smerek-Bielecka: absolwentka kierunku Malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu - dyplom w 1979 roku. Uprawia malarstwo sztalugowe.
 • Julia Tarnowska: absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego PWSSP w Gdańsku - dyplom 1981 r. Uprawia malarstwo sztalugowe, grafikę warsztatową i projektowanie wnętrz.
 • Julita Wiench: absolwentka Wydziału Malarstwa i Grafiki PWSSP w Gdańsku - dyplom 1986 r. Uprawia malarstwo sztalugowe, rysunek, projektowanie graficzne, rysuje filmy animowane.
 • Barbara Wiśniewska: absolwentka Wydziału Malarstwa PWSSP w Poznaniu - dyplom 1993 r. Uprawia malarstwo sztalugowe.