"Wielkie mi to HALO... VI" - nowy alfabet, obiekty

20 marzec - 2 kwiecień 2009

Galeria PRO ARTE - wernisaż

Zenon Polus

Każdy z nas motywowany własną ambicją i przekonaniem o swojej wyjątkowości buduje własne "MI TO HALO...". Te obiekty, które składają się na moje Halo, poddaję pod rozwagę widzowi - odbiorcy, zakładając jednocześnie, że z tego odbioru może powstać również HALO osoby, która da się wciągnąć w grę, zabawę, budując swoje własne Wielkie mi to HALO...
Zenon Polus

O AUTORZE: Dyplom PWSSP Poznań. Konsultant do spraw utworzenia Instytutu Wychowania Plastycznego (późniejszego Instytutu Sztuki i Kultury Plastycznej) Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze. Zastępca dyrektora Instytutu Sztuki i Kultury Plastycznej WSP. Od 1991 prowadzi samodzielną pracownię Rysunku i Intermediów w Katedrze Sztuki i Kultury Plastycznej, Wydział Artystyczny UZ. Organizator i kurator sześciu edycji Biennale Sztuki Nowej, Zielona Góra. Prowadzi Galerię Stara Winiarnia w Zielonej Górze.

Wybrane wystawy indywidualne:
1986 Galeria po, Zielona Góra; Muzeum Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra; Galeria Wielka 19, Poznań; 1987 BWA Brama Królewska, Szczecin; Galeria Foto Medium Art, Wrocław; 1988 BWA - Brama Królewska, Szczecin; 1989 Galeria po, Zielona Góra; 1990 Galeria Dziekanka, Warszawa; 1991 Sztolnia, Kunstszene Tagebau - I Biennale LandArt, Cottbus, Niemcy; 1993 Europa-Biennale Niederlausit, II Biennale LandArt, Cottbus, Niemcy; 1995 Galeria Miejska Arsenał, Poznań; 1998 Muzeum Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra; 1999 Galeria Wieża Ciśnień, Konin; 2000 Labirynt, Land Gewinnen, Kulturlandschait Gotzsche, Landschaftskunstprojekt - EXPO 2000, Dessau, Niemcy; 2000 Pomnik przesiedlonym i wysiedlonym, projekt merytoryczno-ideowy, Zielona Góra; 2004 Galeria Stara Winiarnia, Zielona Góra; 2007 Eksperyment, Międzynarodowe Spotkania Artystyczne, Zbąszyń.

Wystawa z cyklu:

ARTYSTA-DZIEŁO-ODBIORCA SPOTKANIA ZE SZTUKĄ | cykl III