CEZARY BEDNARCZYK

Cezary Bednarczyk - wernisaż

Cezary Bednarczyk - akwarela

Cezary Bednarczyk

rodowity zielonogórzanin (ur. 1988). W lipcu 2015 roku obronił dyplom magisterski z malarstwa na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego (pracownia prof. Stanisława R. Kortyki). Zajmuje się głównie malarstwem olejnym i akwarelowym a tematyka jego prac to w szc zególności portret i pejzaż. Od 2016 asystent w Instytucie Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego (2016–2020 – Pracownia Rysunku i Intermediów prowadzona przez dr Radosława Czarkowskiego, od października 2020 – Pracownia Malarstwa prowadzona przez dr hab. Prof. UZ Jarosława Łukasika). W 2019 roku wrócił do akwareli, w której głównym tematem staje się szeroko pojęty pejzaż. Uczestnik wielu wystaw krajowych oraz zagranicznych, indywidualnych jak i zbiorowych. Jego drugą wielką pasją jest muzyka (perkusista ska/swing/rock'n'rollowej formacji Las Melinas).

Z MEDIÓW:

Gazeta lubuska