Joanna Iwona Siwak, Angelika Kąpielska,
Robert Tomak – „VENI VIDI VIRDI”
malarstwo, grafika, rzeźba

17.05 – 1.06.2024

VENI VIDI VIRDI - wernisaż

Joanna Iwona Siwak - Arkadia
Joanna Iwona Siwak - Pejzaż melancholijny
Joanna Iwona Siwak - Przejście
Joanna Iwona Siwak - VENI VIDI VIRDI

Angelika Kąpielska

Robert Tomak

VENI VIDI VIRDI

Joanna Iwona Siwak
Absolwentka Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz Studiów Podyplomowych na kierunku Malarstwo na Wydziale Malarstwa i Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W malarstwie porusza się w obszarze abstrakcji niegeometrycznej. Nieustannie poszukuje koloru, poprzez który przekazuje swoje emocje. W procesie twórczym posługuje się cytatami z rzeczywistości, które przeobraża, by tworzyć własny świat. Na co dzień zajmuje się edukacją plastyczną – prowadzi warsztaty z rysunku i malarstwa oraz pracownię sitodruku w Legnicy.

www.abstract-joanna-siwak.blogspot.com

Angelika Kąpielska
Ążulik la Kompót – absolwentka Instytutu Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego. Moja sztuka to fuzja ekspresjonizmu i psychodeli, którą realizuję działając silnym kolorem, zarówno w malarstwie jak i w grafice artystycznej. Pracuję często seriami, co można zobaczyć zarówno w linorytach jak i malarstwie akrylowym. Tematyką mojej sztuki jest emocja wyrażana kształtami i barwami składającymi się na mój świat wewnętrzny – Kompótwory.
Wystawa VENI VIDI VIRDI jest okazją do refleksji nad moim otoczeniem - wszechobecną zielenią jawiącą się pod postacią lasu i jeziora. To również okazja na pochylenie się nad kwestią natury jako ważnego elementu mojego życia. Kolor jest pretekstem do eksploracji dwóch światów - natury i podświadomości.

www.instagram.com/azuliklakompot

Robert Tomak
Absolwent Instytutu Sztuki i Kultury Plastycznej WSP (obecnie Instytut Sztuk Wizualnych UZ). Uzyskał dyplom w pracowni prof. Jana Berdyszaka w 1996 roku. Uprawia rzeźbę malarstwo i rysunek. Autor wielu realizacji rzeźbiarskich, m.in. pomników: Ignacego Łukasiewicza, "Matki Sybiraczki", tablic pamiątkowych i zielonogórskich Bachusików.

Czym jest dla mnie twórczość? To pytanie często pada, a ja nie chcę zbyt wiele o tym mówić by nie popaść w zbyt górnolotny ton. Mogę tylko powiedzieć, że to co robię stało się dla mnie zwyczajną, podobna, do fizjologicznej, codzienna, czynnością, która daje wiele radości. Wiem, że dzięki temu, że tworzę, moje życie jest o wiele ciekawsze niż mogłem sobie wyobrażać. Dzień nie jest podobny do dnia - to jest fascynujące i to daje radość życia. Mam nadzieję, że tę radość odczuwa również widz oglądający moje realizacje.

www.rzezba-tomak.pl